Zabawy w dżungli

GMINA POŁAJEWO. Przedszkolaki wraz z rodzicami, wychowawcami i dyrekcją  bawiły się znakomicie na przedszkolnym festynie rodzinnym. W tym roku motywem przewodnim była wyprawa do dżungli. W tę niezwykłą podróż zabrał dzieci Klub Małego Muzyka. Dzięki różnorodnym formom ruchowym proponowanym przez artystów, dzieci miały okazję poznać zwierzęta zamieszkujące w tropikach, jak również wcielić się w członków dzikiego plamienia. Tańce plemienne porwały również rodziców, którzy zresztą chętnie włączali się we wszelkie zabawy. W końcowym etapie zabawy gromadzone żetony okazały się punktami, za które dla najwytrwalszych kolekcjonerów przygotowano drobne upominki. W wirze zabawy nie mogło zabraknąć przerwy na posiłek regeneracyjny dla dzieci, które na bieżąco spalały zbędne kalorie. Niezwykle widowiskowo prezentowały się prowadzone przez wychowawców zabawy z chustami animacyjnymi, które sprawiły dzieciom wiele radości i były doskonałą okazją na przedszkolną integrację międzygrupową. Oprócz zabaw ruchowych dla małych i dużych, dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy. Wśród licznych stylizacji furorę robiły oczywiście te kojarzące się z dżunglą. Zaplanowano również współpracę dzieci, rodziców i nauczycieli w formie konkursu przeprowadzonego w ramach grup przedszkolnych. Każdy z oddziałów miał za zadanie wykonać podobiznę jednego ze zwierząt zamieszkujących dżunglę. Po prezentacji przez panie dyrektorki wykonanych na festynie prac plastycznych wklejonych przez reprezentacje: Krasnoludków, Misiów, Żabek, Kotków, Słoneczek, Biedronek i Muchomorków, zgodnie orzeknięto remis. 

Podczas Festynu Rodzinnego dokonano również rozstrzygnięcia ogłoszonego wcześniej rodzinnego konkursu plastycznego ph. Mieszkańcy dżungli. Ze wszystkich gminnych oddziałów połajewskiej Baśniowej krainy na konkurs wpłynęło 70 pra, w tym 24 prace przestrzenne i 46 prac płaskich. 

W kategorii prace przestrzenne I miejsce zajęli: Norbert i Patryk Grabiccy (oddział VI Krosin) oraz Roksana Neumann (oddział I Połajewo), II miejsce – Nikodem Moskwa (oddział I Połajewo) oraz Natalia Nowak (oddział VI Krosin), III miejsce – Patrycja Sobczyńska (oddział VIII Młynkowo) i Klaudia Nowak (oddział VI Krosin). Wyróżnienie otrzymały prace Krystiana Koplina z oddziału III w Połajewie, Karoliny Antkowiak z oddziału V w Boruszynie oraz Filipa Bednarka z oddziału IV w Połajewie.

Wyniki konkursu w kategorii prace płaskie: I miejsce – Aleksandra Grabicka (oddział VI Krosin) i Mateusz Surma (oddział VI Krosin), II miejsce – Marta Górzna (oddział II Połajewo) i Wiktoria Nowicka (oddział I Połajewo), III miejsce – Staś Grodzki (oddział I Połajewo). W tej kategorii wyróżniono prace Martyny Kaczmarek z oddziału VI w Krosinie, Jakuba Madonia z oddziału I w Połajewie, Jakuba Nowakowskiego z oddziału II w Połajewie oraz Dawida Klimasa i Anny Paulus z oddziału II w Połajewie.

Podobne artykuły