Tenisiści w II lidze

OBJEZIERZE. Zawodnicy Obornickiego Uczniowskiego Klubu Sportowego tenisa stołowego walczyli w barażach o wejście do II ligi. Wystąpili na koniec rozgrywek ligowych w składzie: Jakub Strzępka, Miłosz Sobkowiak, Michał Iracki, Patryk Wołodźko i Miłosz Rogalka, zajmując pewne drugie miejsce w tabeli rozgrywek III ligi. To miejsce premiowane było grą w barażach o II ligę z UKS Unia Słupia Wielka. 

W pierwszym meczu rozegranym u siebie w Objezierzu zawodnicy wykorzystali atut własnej hali przy wsparciu 40 osobowej publiczności pokonali zespół gości dość znacznie, prowadząc już po pierwszych grach singlowych i deblowych aż 6:0. W drugiej rundzie przewagę uzyskali goście wygrywając 3:1 i kończąc tym samym mecz wynikiem 7-3 dla Obornik. Mimo to, iż wynik był jak na pierwszy mecz wysoki, to jednak nie dawał on zawodnikom z UKS-u bezpośredniego awansu i zawodnicy nie mogli czuć się jeszcze pewnie. 

Do wymarzonego awansu brakowało jeszcze pewnych czterech wygranych meczy, o które nasi zawodnicy walczyli na wyjeździe, gdzie gospodarzem tym razem była Słupia.W pierwszych grach swoje mecze wygrali Jakub Strzępka i Miłosz Sobkowiak oraz Patryk Wołodźko wyprowadzając już drużynę na 3:1. Jedną grę przegrał Michał Iracki, jednakże to zespół z Obornik był już o krok od awansu. Gry deblowe jednak przypieczętowały niezbędny czwarty punkt, który definitywnie rozwiał wątpliwości która drużyna w przyszłym sezonie będzie występowała w rozgrywkach międzywojewódzkich II ligi mężczyzn.

Podobne artykuły