Sparta Oborniki awansowała do IV ligi

OBORNIKI. Sparta Oborniki zwycięstwem nad OTPS Winogrady 7:1 przypieczętowała swój awans do IV Ligi. Na mecz przybyły rekordowa liczba widzów, trybuny były pełne a przed boiskiem OCS nie było gdzie zaparkować.

Sparta już od pierwszego gwizdka trzymała zawodników z Poznania w defensywie. W 9 minucie padł pierwszy gol dla oborniczan. Maciej Brauza wraz z Mikołajem Michałowskim przeprowadzili akcję na bramkę przeciwnika. Ten ostatni pokonując bramkarza zdobył pierwszy gol dla Sparty. W 24 min. spotkania następnego gola mocnym strzałem zdobył Łukasz Maciejewski. Na początku drugiej połowy widać było irytację poznaniaków. W 62 min. zawodnikowi z Winograd udało się przejść obronę spartan i zdobyć honorowego gola. Rozdrażniło to oborniczan w tak wielkim stopniu, że zdobyli dodatkowe cztery bramki. Ich strzelcami byli Patryk Prybiński, Wojciech Muszyński, Krzysztof Lizewicz i Mariusz Szyszka. Ten ostatni zdobył dwa gole.

Po gwizdku sędziego oborniccy piłkarze oszaleli z radości, tańcząc w kółku. Po chwili pojawił dyrektor OCS Jacek Okpisz i burmistrz Tomasz Szrama. Korek od szampana poleciał w powietrze a trunek polał się na piłkarzy. Symboliczny puchar kapitanowi Spartan Michałowi Siemińskiemu wręczył burmistrz.

Skład Sparty: Wosicki – Siemiński, Muszyński, Panowicz, Maciejewski, Brauza, Cyranek (76 min. Bejma), Michałowski (59 min. Prybiński), Lech (59 min. Paździerski), Bukowski (68 min. Lizewicz), Szyszka.