Podwyżka dla wójta na pięćdziesiątkę

GMINA RYCZYWÓŁ. Może to będzie dla wielu zaskoczeniem, ale dotarła do nas wiadomość, że wójt Jerzy Gacek obchodzi w tym roku 50-lecie swojej pracy. Przyglądając się jego sprawności nie łatwo w to uwierzyć. Pewnego rodzaju prezentem dla wójta może być podwyżka uposażenia, jaką uchwalili mu radni.

Jednak już całkiem serio, nie staż pracy, ale lata bez podwyżki stanęły na czele powodów, dla których sekretarz gminy wystąpiła o zmianę poborów wójta. – Obecne wynagrodzenie ma on od czerwca 2008 roku – obwieściła pani sekretarz i zaproponowała kilka wariantów podwyżki. Głos zabrał sam też Jerzy Gacek: obecna rada dla mnie to szósty pracodawca. Moja kariera zawodowa liczy 50 lat. Nigdy przez ten czas nigdy nie występowałem do pracodawcy w sprawie wynagrodzenia szanując jego decyzję. Tak będzie do końca. Ale jeśli nie dostanę, to chcę wiedzieć, dlaczego.

Ostatecznie radni po kilku przymiarkach zaproponowali wójtowi 8824 złotych brutto, czyli podwyżkę o 10%. Poparła to większość, choć radny Boczek był skłonny glosować za kwotą ponad 10 tysięcy. 

Tym czytelnikom, którzy lubią uproszczenia przypominamy, że z wymienionej kwoty do kieszeni wójta wpadnie niecałe 70%, bo na resztę łapę fiskalną położy nasze pazerne państwo.

Podobne artykuły