Euro w Rogoźnie

ROGOŹNO. W związku z turniejem Euro z kilkudniową gościnną wizytą na terenie gminy przebywała grupa 13-14 letnich piłkarzy z partnerskiego Tulczyna na Ukrainie przybyła wraz z zastępcą burmistrza tego miasta Aleksandrem Owczarukiem. Piłkarze przyjechali na zaproszenie burmistrza Janusa, a w drodze do Rogoźna spędzili trzy dni w innej partnerskiej gminie, Malanowie koło Konina. 

Młodym Ukraińcom zorganizowano bardzo atrakcyjny program pobytu. Odwiedzili między innymi muzea w Jaraczu i Rogoźnie, Zespół Szkół w Parkowie, Aquapark w Wągrowcu, pływali motorówkami po Jeziorze Rogozińskim, w urzędzie miejskim przywitał ich burmistrz Janus, a w obornickim starostwie spotkali się ze starostą Olejnikiem. Wiceburmistrz Owczaruk uczestniczył jako gość specjalny we wtorkowej sesji rady powiatu. Przez cały czas pobytu zakwaterowani byli u bardzo gościnnych rodziców piłkarzy RKS Wełna. 

Najważniejszymi punktami pobytu młodych sportowców były turnieje piłkarskie. Pierwszy z nich odbył się w poniedziałkowy wieczór na Orliku w Rogoźnie i nie bez powodu nazwany został turniejem współgospodarzy Euro 2012. W rywalizacji poza drużyną z Ukrainy wzięli udział młodzi piłkarze z ZS Parkowo i dwie drużyny trampkarzy Wełny. Pełen emocji turniej zakończył się późnym wieczorem zwycięstwem pierwszej drużyny Wełny, drugie miejsce zajęło Parkowo, trzecie Tulczyn, a ostatnie Wełna II. Pod znakiem sportowej rywalizacji upłynął również wtorek. Od rana zagrali mecz w siatkówkę z gimnazjalistami na sali w Parkowie, a po południu rozegrali mecz towarzyski z Wełną na rogozińskim stadionie. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1. 

Władze Rogoźna i klubu sportowego Wełna zrobiły wszystko co mogły, aby wizyta była dla młodych mieszkańców partnerskiego Tulczyna niezapomnianym przeżyciem.

Podobne artykuły