Zabawa z sukcesem

OBORNIKI. Dzień Dziecka w OOK i OCS rozpoczął się przedszkoliadą. Na stadionie stanęły w szranki przedszkolaki. Dzieci rywalizowały w szeregu konkurencji sportowych. Po ich zakończeniu burmistrz Szrama wręczył kapitanom drużyn dyplomy. 

Następnie najmłodszych bawiły klauny, mogli zwiedzić samochód bojowy straży pożarnej i radiowozów policji. Obornicki wydział prewencji policji, z Katarzyna Szramą na czele, jak zawsze uczył i bawił, pokazując sprzęt policyjny, ale również zaszczepiając w młodych głowach ważne dla bezpieczeństwa informacje. 

W sobotę dzieci bawiły się „w świecie starożytnym”. Pracownice domu kultury, z Anną Jagodzińską na czele, zorganizowały atrakcje, które łączyły dobrą zabawę z nauką historii. Na scenie znajdował się dmuchany zamek, poniżej młode dziewczyny zabawiały dzieci pomysłowymi grami. Można było nauczyć się hieroglifów, ulepić garnek, zrobić rzymskie sandały, zbudować piramidę lub stworzyć mapę. Zabawa była wyjątkowa a szerokie uśmiechy na twarzach najmłodszych świadczył o jej wielkim sukcesie.

Podobne artykuły