Wspaniały plac zabaw

OBORNIKI. Z okazji Dnia Dziecka obornicka spółdzielnia mieszkaniowa sprawiła nie lada frajdę najmłodszym mieszkańcom. Prezes Maria Pilarska otworzyła plac zabaw na Osiedlu Leśnym, jakiego jeszcze Oborniki nie widziały. Ścianka wspinaczkowa, linki do zjeżdżania, urządzenia fitness są tylko kilkoma z wielu atrakcji, które można tam znaleźć. Już tydzień przed oficjalnym otwarciem plac był pełen najmłodszych.

Najbardziej dzieciom podobała się zjeżdżalnia linowa. Lina umieszczona pomiędzy dwoma słupami, z przyczepionym do niej siedzonkiem, na którym się zjeżdża, była tak popularna, że trzeba było czekać w kolejce. Na otwarcie przybyli burmistrz Tomasz Szrama i ks. proboszcz Zbigniew Urny. Zachwalali plac i życzyli najmłodszym wielu radośnie spędzonych chwil. 

Otwarciu towarzyszyły gry i zabawy zorganizowane przez pracowników spółdzielni, oraz muzyka. W budynku nie otwartego jeszcze sklepu spożywczego, sąsiadującego z placem zabaw, można było dostać lody a uczestnicy konkursów otrzymywali słodkie nagrody. 

Pogoda nie dopisała i przez większość czasu trwania zabawy niebo było zachmurzone. Nie przeszkadzało to jednak dzieciom. Gdy muzyka przestała grać a pracownicy spółdzielni zniknęli, najmłodsi bawili się do wieczora. 

Obiekt jest monitorowany, ogrodzony i zamykany na noc.

Podobne artykuły