Ryczywolski dzień dziecka

RYCZYWÓŁ. W niedzielę 3 czerwca na stadionie odbyło się po raz kolejny wielkie doroczne święto z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie zorganizowane zostało przez radę sołecką na czele z sołtys Magdaleną Swobodą przy pomocy klubu sportowego „Golnica” i OSP Ryczywół. Ryczywolanie, pomimo chłodnego, pochmurnego popołudnia przybyli na stadion całymi rodzinami, aby znakomicie bawić się, korzystać z licznych atrakcji i widzieć uśmiechy na twarzach swych pociech, które były głównymi adresatami święta. 

Przy dźwiękach muzyki, o którą dbał ubrany w biało-czerwone barwy Krzysztof Piechowiak, najmłodsi uczestniczyli w konkursach wokalnych i sprawnościowych, zabawach ruchowych oraz zajadali się kiełbaskami z ogniska i watą cukrową, na którą bezpłatne kupony rozdawały ubrane w pomysłowe stroje Magdalena Swoboda i Dagmara Gruchot. Prawdziwe oblężenie przeżywały dmuchana zjeżdżalnia i trampolina. Do dyspozycji był kącik piękności, w którym panie malowały wszystkim chętnym buzie w najróżniejsze, nawet najbardziej wymyślne wzory. U królewny Śnieżki, w którą wcieliła się Renata Gembiak-Binkiewicz, można było lepić figurki z gliny artystycznej. Zainteresowaniem cieszyły się także budy jarmarczne, a prawdziwym powodzeniem zabytkowe samochody i motory, które zanim dojechały na stadion przejechały w korowodzie po całym Ryczywole. 

Licznych widzów zgromadził pokaz praktycznych umiejętności ratownictwa drogowego oraz mecz piłki nożnej, w którym Golnica Ryczywół zmierzyła się z rówieśnikami z obornickiej Sparty. Gospodarze co prawda ulegli gościom 4:1, ale najbardziej liczył się sportowy duch i nawiązanie do rozpoczynającego się za parę dni turnieju Euro. 

Wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna dla rodziców, na której z powodu padającego deszczu, na dłużej zostały tylko najbardziej wytrwałe pary.

Podobne artykuły