Rada powiatu popiera obwodnicę

POWIAT OBORNICKI. Podczas ostatniej sesji rady powiatu burmistrz Bogusław Janus zaapelował do radnych o wsparcie w jego staraniach o budowę obwodnicy Rogoźna.

Janus przypomniał o tym, że starania o nowa drogę rozpoczęły się jeszcze w roku 2003. Od tego czasu pisze pisma, alarmuje Urząd Marszałkowski, by gdzieś tę obwodnice umieścić w planie wieloletnim, ale na razie nic nie uzyskał. – Korespondencja trwa już dziewięć lat, ale nie ma politycznej woli, by zająć się obwodnicą. Tymczasem determinacja mieszkańców sięgnęła zenitu, blokowano przez kwadrans drogę a 15 czerwca mieszkańcy Rogoźna mają zamiar nadal blokować, choć może na czas Euro zrezygnują i przeniosą protest na koniec czerwca. 

Burmistrz wyjaśnił, jaki przebieg ma mieć obwodnica, a jest to jeden z czterech wariantów i opowiedział o skutkach jej braku. Poparł go Kazimierz Zieliński wnosząc o zaproszenie do Rogoźna marszałka, by sam zobaczył problem na własne oczy i wyjaśnił, czym się kieruje realizując plan wieloletni. Takie zaproszenie przygotowuje już radny Zdzisław Hinz, o czym poinformował osobiście zebranych. 

Rada powiatu jednogłośnie poparła apel burmistrza Rogoźna.

Podobne artykuły