Pod znakiem Euro

OBORNIKI. Tradycyjnie wyjątkowo hucznie obchodzono Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 4. Wielobarwny tłum wypełnił halę sportową na osiedlu. Młodzi sportowcy reprezentowali wszystkie kraje europejskie. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym. Jak przystało na mistrzostwa, były też czirliderki oraz maskotki drużyn. Drużynie angielskiej towarzyszyła nawet sama królowa. Widać było, ile pracy w przygotowanie imprezy włożyli nauczyciele, rodzice i same dzieci, których wielu miało koszulki opatrzone nazwiskiem.

Ze swoim szlagierem zespół Jarzębiny wzbudzając ogromny aplauz, a w który się wcieliła cała rada rodziców. Jak udało się nam zauważyć, najwięcej radości sędziom sprawiła gra maluchów z zerówki, którzy z entuzjazmem biegali za piłką nie zważając na ramy boiska czy też na gesty sędziego. Im starsze klasy, tym na twarzach można było dostrzec większą zawziętość i chęć zwycięstwa. Podczas rozgrywek, oprócz wyniku meczu, klasy oceniane były z dopingowania swoich zawodników. Wszystkie przybyły z flagami i transparentami. Wiele hałasu czyniły dzieci zaopatrzone w trąbki kibica. Rada rodziców częstowała uczestników pysznymi kiełbaskami z grilla i lodami.

Na zakończenie zawodów wyłoniono  zwycięskie drużyny, najlepszych zawodników, najlepszych obrońców, najskuteczniejszych strzelców oraz najlepsze grupy chilriderek.  

Wyróżnione dzieci zostały obdarowane pięknymi piłkami, rękawicami sportowymi, kapeluszami i olbrzymią ilością różnych prezentów, których nie sposób wyliczyć.

Podobne artykuły