Odłączą wodę zadłużonym lokatorom?

ROGOŹNO. Na sesji rady miejskiej poruszono temat długów lokatorów mieszkań komunalnych. Stosy niezapłaconych rachunków zalegają i w sumie opiewają na  setki tysięcy złotych. Rekordzistka ma dług wysokości 57 tys. zł. Od wprowadzenia się do mieszkania nie zapłaciła żadnego rachunku. Statystycznie co czwarty lokator nie płaci prawie żadnych opłat.

– Większość zarabia z byt mało, by komornik im mógł ściągnąć pieniądze z kont, a gdy wejdzie do ich domu, to nie ma czego zabrać – tłumaczył Marek Mysłek, dyrektor Zarządu Administracji Mienia Komunalnego.  – Coś jednak musimy zrobić –  odezwał się szybko radny Roman Szuberski, który uznał, że słaba ściągalność może doprowadzić do zapaści w finansach gminy. Mysłek przedstawił kontrowersyjny, ale na pewno skuteczny sposób na rozwiązanie problemu: zgłośmy się do spółki Aquabelis, żeby odłączyła wodę w zadłużonych mieszkaniach. My tego zrobić nie możemy, ale spółka tak. 

Mówiono także o lokatorach z ul. Gościnnej i złym stanie tamtejszego budynku. Radna Tomaszewska zapytała Mysłka, czy nie obawia się o bezpieczeństwo lokatorów. Mysłek zapewnił, że zostały wykonane ekspertyzy budynku i chociaż jego stan nie jest dobry, nie zagraża życiu mieszkańców. W budynku znajduje się dziewięć mieszkań komunalnych i jedno prywatne, dlatego więc gmina nie noże dokonać odpowiednich napraw. 

W najbliższych dniach mają się toczyć rozmowy dotyczące wyłączenia wody lokatorom, którzy nie płacą rachunków.

Podobne artykuły