Złodzieje ponownie atakują Piłkę

PIŁKA MŁYN. Ośrodek wypoczynkowy w Piłce Młyn, nad zalewem Flinty w gminie Ryczywół, ponownie został zaatakowany przez złodziei. Od początku roku doszło tam do czterech przestępstw. 

Pierwsze miało związek z młodymi wandalami, którzy dewastowali ośrodek. Drugie z podpalaczami z Lipy, członkami tamtejszego OSP, którzy podpalili wnętrza budynków w byłym ośrodku. Sprawcami trzeciego byli 19-letni Dawid N., 20-letni Kamil M., 19-letni Mateusz G. oraz 21-letni Kamil K. Podjechali pod opuszczony ośrodek dwoma samochodami. Ich łupem padły kaloryfery, rynny oraz metalowe oporządzenie. 

W minionym tygodniu 26-latek, pochodzący z jednej ze wsi w pobliżu Piłki, przy zachodzącym słońcu ściągnął ze słupów siatkę ogrodzeniową, która wyznaczała niegdyś granicę ośrodka. Następnie zwinął ją i schował do przyczepy samochodowej, wypożyczonej specjalnie na tą okazję. W kilka godzin po zdarzeniu policja wytropiła i aresztowała złodzieja. 

Niegdyś piękny ośrodek, w którym oborniczanie i ryczywolanie świętowali śluby czy komunie, popadł w zapomnienie od kiedy przejęła go toruńska firma. Wybite szyby, ogołocone przez złodziei złomu pomieszczenia, pożary i ciągłe kradzieże stały się rutyną. Nic nie wskazuje na to, że ma się cokolwiek zmienić.

Podobne artykuły