Wspaniale zorganizowane mistrzostwa Polski w Obornikach

OBORNIKI. W miniony weekend w hali na Osiedlu Leśnym rozegrano turniej finałowy mistrzostw Polski w piłce ręcznej juniorek młodszych. Uczestniczyło w nim osiem najlepszych zespołów wyłonionych drogą eliminacji, poprzez rozgrywki wojewódzkie oraz  ćwierćfinały i  półfinały. 

Zespół SKF Sparta Oborniki, prowadzony przez Katarzynę Przybysz, awansując do ścisłego finału odniósł niesamowity sukces. W samym turnieju zajął siódme miejsce, pokonując w ostatnim meczu Zgodę Ruda Śląska 35:28 (12:15). W pozostałych meczach oborniczanie walczyli dzielnie, przegrywając  między innymi z późniejszym wicemistrzem Polski z Kwidzyna. 

– Jestem bardzo dumna z mojego zespołu za udział w tych finałach, daliśmy z siebie wszystko. Sport uczy nas szacunku do porażki, ale też radości z osiągniętego sukcesu. Naszym sukcesem jest zbudowanie zespołu i osiąganie sukcesów na miarę naszych możliwości. Udział w finale, zorganizowanie go w Obornikach, jest niesamowitym przeżyciem i sukcesem na miarę mistrzostwa – komentowała dla naszej gazety na gorąco Katarzyna Przybysz. 

Do Obornik przyjechały drużyny ze znanych ośrodków szkolących zaplecze ekstraligi: Vistal Łaczpol Gdynia, MTS Kwidzyn, KSS Kielce, Kusy Szczeci, Ruch Chorzów, AZS Jutrzenka Płock i Zgoda Ruda Śląska. Wszystkie zespoły zaprezentowały wysoki poziom umiejętności a mecz finałowy przyniósł niesamowite emocje. Zespół Vistalu Łączpol Gdynia pokonał MTS Kwidzyn 35:30 i zdobył mistrzostwo Polski juniorek młodszych na rok 2012. 

Wiele pochwał od trenerów i przedstawicieli ZPRP z Warszawy zebrali organizatorzy mistrzostw. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że w takiej wspaniałej imprezie nigdy jeszcze nie uczestniczyli. – Chciałbym w imieniu  komitetu organizacyjnego podziękować wszystkim instytucjom: urzędowi miejskiemu, powiatowi obornickiemu, OCS Oborniki, Zespołowi Szkół – za pomoc w organizacji oraz licznym sponsorom, bez których przeprowadzenie tych zawodów byłoby niemożliwe – powiedział nam jeden z organizatorów mistrzostw Tomasz Konitz.

Podobne artykuły