Sukcesy karateków w Mosinie

OBORNIKI. W Mosinie rozegrano otwarte mistrzostwa gminy, na których zawodnicy Obornickiego Klubu Karate Shotokan zaprezentowali się wprost wyśmienicie. Klub reprezentowało 12 młodych zawodników, którzy trenują dzielnie pod okiem Jarosława Kuca, Olgi Chmielewskiej oraz Wojciecha Blocha.

W konkurencji najmłodszych w kihon bardzo dobrze zaprezentowała się Monika Dmytruszyńska oraz Norbert  Piątkowski, który wywalczył 2 miejsce. W kata (pokaz technik) brali udział Kuba Wróblewski oraz Kacper Rodak, który wrócił do domu ze srebrnym medalem. W kata indywidualnym 11-latków Maciej Mullauer wykonał w finale kata jion, co doprowadziło go na najwyższy stopień podium. W tej samej konkurencji Kuba Kuklewski zgarnął brązowy medal. Mikołaj Michalak w kata 10-latków bezkonkurencyjnie wywalczył złoto.

Cała trójka wspólnie wygrała również pierwsze miejsce w Kata drużynowym. Olga Kaczmarek, Mikołaj Pawlisiak oraz Asia Młodożyńska w kata w swoich konkurencjach wiekowych zgarnęli najcenniejsze medale. W dodatku Olga i Asia wyśmienicie poradziły sobie w kumie (walka z przeciwnikiem), również będąc bez dwóch zdań bezkonkurencyjne. Stały się one jednymi z najlepszych zawodniczek całego turnieju. Magdalena Piątkowska, która konkurując w finale z Asią wywalczyła srebro, a w kumite w swojej wadze złoto. Dziewczyny w kata drużynowym stanęły na szczycie podium. Z brązową blachą z zawodów wyjechał Oskar Głowacki, startując w konkurencji kata indywidualnych 13-latków.