Mistrzostwa sudoku

OBORNIKI. W sobotę w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 4 pod patronatem burmistrza Tomasza Szramy odbył się trzeci otwarty turniej sudoku. 90 uczestników w trzech kategoriach  wiekowych przystąpiło do rozwiązywania kwadratów.

Pięć zadań  z kategorii  łatwe w grupach wiekowej do lat 13 i 16 okazały się  małą przeszkodą i większość uczestników pokonała je bez trudu w zaskakująco szybkim tempie. Inaczej się rzecz miała z sudoku dla dorosłych, które jak nam skomentowali uczestnicy, stanowiły wyzwanie dla graczy. Po godzinie wszyscy zostali zaproszeni tradycyjnie już na lody. Jak co roku nie zawiodła Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna – Karolina Górska przeprowadził warsztaty z gier matematycznych, które cieszyły się dużym powodzeniem. Równie chętnie dzieci skorzystały z możliwości spędzenia 45 minut w pracowni komputerowej. W czasie, gdy organizatorzy borykali się z poprawianiem blisko tysiąca egzemplarzy sudoku, reszta uczestników spędziła czas na zajęciach matematycznych prowadzonych przez doradcę metodycznego z Poznania Grażynę Karczyńską oraz na zabawach klockami happy, tangramami i  innymi układankami matematycznymi. Dzielnie spisała się również najmłodsza prowadząca warsztaty Ania Kos z klasy piątej, która z ogromnym powodzeniem wprowadziła w arkana sztuki origami.

W tym roku rekordzistą okazał się Sławomir Kaczmarek, który rozwiązał bezbłędnie wszystkie przewidziane dla swojej kategorii plansze i tym samym uzyskał maksymalną do zdobycia liczbę 150 punktów. Został on mistrzem sudoku powiatu obornickiego w kategorii do lat 13. Wicemistrzynią została Katarzyna Cierpiszewska. Niedużo mniej punktów wśród uczniów szkół podstawowych zdobyła Roksana Stroińska. 

Jak co roku bezkonkurencyjną okazała się Katarzyna Morańska, która uzyskała po raz trzeci tytuł mistrza sudoku w kategorii do lat 16. Wicemistrzem został Szymon Fischbach. Tylko kilka punktów mniej zdobył w Paweł Tomczak, uczeń klasy pierwszej gimnazjum i zeszłoroczny mistrz w kategorii do lat 13. 

Jak co roku kilku dzielnych i odważnych dorosłych walczyło o prym w swojej kategorii. Najwięcej punktów zdobyła Anna Krystkowiak, a wicemistrzem została   Ewelina Matelska.  

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani upominkami i pięknymi dyplomami a zwycięzcy nagrodami ufundowanymi przez urząd miasta.

Podobne artykuły