Już niedługo będzie jasno na Krótkiej

POŁAJEWO. Mieszkańcy ulicy Krótkiej już wkrótce będą cieszyć się oświetleniem ulicznym. Na jednej z najciemniejszych dotychczas ulic w miejscowości z końcem maja postawione zostaną lampy. Na razie trwają prace ziemne, związane z przeciąganiem zasilania pod nowe oświetlenie.

Firma z Piły wykopała wzdłuż posesji rowy, w których umieszczono kabel. Prace prowadzono z pomocą mini koparki, przydały się również nieocenione tradycyjne łopaty i młot pneumatyczny. Niemałą trudność sprawiły wykonującym to zadanie pracownikom omijanie leżących na trasie korzeni rosnących na Krótkiej swego czasu jarzębin. Po położeniu kabla, wjazdy do każdego domu zostały pieczołowicie zasypane, by mieszkańcy mogli mimo utrudnień dostać się do swoich siedzib. Wykopy zabezpieczono również biało-czerwoną taśmą. 

Prace przebiegają bardzo sprawnie. W tym tygodniu doły zostaną zasypane, firma zamontuje również ośmiometrowe latarnie. Docelowo na odcinku od ulicy Łąkowej do ulicy Okrężnej ma być ich pięć. Inwestycja realizowana przez miejscowy urząd gminy została przyjęta z entuzjazmem przez mieszkających przy Krótkiej właścicieli. Nieoświetlony odcinek, choć nazwa ulicy może nieco mylić, jest dość długi, a nieutwardzona nawierzchnia sprzyja tworzeniu się niebezpiecznych dla pieszych kolein. Nocą w błotnisty dzień przejście tym odcinkiem drogi staje się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza, gdy w jednej ręce trzyma się parasol, a w drugiej latarkę. Mieszkańcy modernizowanej ulicy liczą, że może za jakiś czas oświetlona ulica doczeka się również położenia asfaltowej nawierzchni.  

Podobne artykuły