Chciał popełnić samobójstwo skacząc z balkonu?

OBORNIKI. Mieszkańcy ulicy Kopernika powiadomili służby ratownicze, gdy 85-letni oborniczanin starał się wyskoczyć z wysokości kilkunastu metrów z balkonu. Na miejsce zdarzenia wysłano straż pożarną, karetkę pogotowia i radiowóz policji. 

Mężczyzna wychylał się przez barierkę balkonu, sprawiając wrażenie, że ma zamiar skoczyć. Strażacy natychmiast udali się po schodach do mieszkania emeryta. Na klatce spotkali jego żonę, która wracała właśnie z zakupów. W tym samym czasie inna grupa strażaków rozpoczęła wyciąganie drabiny, chcąc dostać się po niej na balkon. 

Strażacy wreszcie wdrapali się po drabinie na balkon, uspokoili staruszka a następnie pomogli mu wrócić do środka mieszkania. Całe zdarzenie przyciągnęło dużą grupę gapiów, ale policja pomogła opanować sytuację pod blokiem. 

Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Obornikach. Według lekarzy 85-latek przechylał się przez barierkę na balkonie ponieważ popadł w dezorientację. Było to konsekwencją jego słabego stanu zdrowia, związanego z chorobą, na którą cierpi. 

Prawdopodobnie nie chciał popełnić samobójstwa. Z zeznań świadków wynika, że mężczyzna nie wiedział, że znajduję się na dużej wysokości i grozi mu śmierć.

Podobne artykuły