Olimpijskie Parkowo

PARKOWO. Już po raz trzeci obchodzono tutaj dzień olimpijczyka. Do Parkowa zjechało wiele gwiazd polskiego sportu, aby świetnie bawić się z dziećmi i młodzieżą zarówno  z Parkowa, a także szkół gminy oraz niepełnosprawnymi z Wiardunek. Obecni byli m.in. Marek Łbik – srebrny i brązowy medalista z Seulu w kajakarstwie, Grzegorz Nowak – brązowy medalista w Moskwy w wioślarstwie, Andrzej Wróbel – trzykrotny złoty medalista igrzysk paraolimpijskich, Zbigniew Rachwalski – jeden z najwybitniejszych polskich hokeistów na trawie, olimpijczyk z Moskwy. 

Olimpiadę otworzył wiceburmistrz Ostrowski. Flagę olimpijską przyniesioną przez uczennice III klasy wciągnął na maszt Grzegorz Nowaka, ze zniczem zapalonym przy popiersiu Józefa Wybickiego pobiegł hokeista Dariusz Rachwalski. Znicz zapalił Marek Łbik. Słowa apelu olimpijskiego odczytali wspólnie Zbigniew Rachwalski oraz uczennica gimnazjum Wiktoria Topolewska. 

Biegi od 200 do 800 metrów pokonali wszyscy uczestnicy zabawy. Każdy otrzymał dyplom oraz numer, który uprawniał do wzięcia udziału w loterii fantowej.   Po powrocie do szkoły na wszystkich czekała już kiełbasa z grilla i festyn sportowy.

Podobne artykuły