Mieszkanka Bogdanowa zginęła na niestrzeżonym przejeździe kolejowym

PARKOWO. Około godziny 21 w minioną sobotę na przejeździe kolejowym w Parkowie pociąg towarowy relacji Gdynia-Kostrzyn zderzył się z samochodem marki Audi A6. 

Kierująca samochodem 39-letnia mieszkanka Bogdanowa zginęła na miejscu.

Pociąg wyhamował dopiero po kilkudziesięciu metrach, pchając roztrzaskany samochód ze zwłokami po torach. 

Kobieta osierociła trójkę dzieci. Jej ciało zidentyfikował mąż, który przybyły na miejsce wypadku. Zwłoki przewieziono do kostnicy. 

Samochodem zajęli się przybyli na miejsce strażacy z Obornik i druhowie OSP Parkowo. Przy pomocy linki holowniczej wyciągnęli wbity w maszynowóz wrak z torów. Trwało to aż do godziny 1 w nocy.

Do momentu usunięcia samochodu ruch pociągów na trasie Poznań – Piła został zatrzymany. Na przejazd czekały cztery pociągi na dworcu w Obornikach i pięć następnych na dworcu w Rogoźnie. 

Dlaczego doszło do tragicznego zdarzenia? – Zatrzymała się dokładnie na torach. Światła jadącego pociągu były widoczne z daleka. Możliwe, że zepsuł się jej samochód – mówił naszej gazecie świadek całego zdarzenia, młody mieszkaniec Parkowa. 

Policja wraz z prokuraturą nie chcą wyciągać pochopnych wniosków. Przyczynę tragicznej śmierci mieszkanki Bogdanowa ma wyjaśnić rozpoczęte  śledztwo.

Podobne artykuły