Arcybiskup w Ludomach – wprowadzenie relikwii błogosławionego Jana Pawła II

LUDOMY. Kościół w Ludomach w sobotę pękał w szwach. Parking przed świątynia był w całości zajęty. Relikwie Jana Pawła II, wprowadzał do świątyni arcybiskup poznański Stanisław Gądecki. Procesja składająca się z pocztów sztandarowych organizacji, stowarzyszeń, szkół oraz księży i druhów OSP, przy dźwiękach „Barki” wniosła relikwie na ołtarz. 

Przy Mszy arcybiskupa aystowali księża Józef Kamzol i Jan Stefan. Proboszcz parafii w Ludomach Tomasz Kurkowiak podziękował Gądeckiemu za przybycie słowami: jesteśmy wdzięczni, że Wasza Ekscelencja jest z nami w ten ważny dzień.

Historia papieskich relikwii krwi zaczęła się kilka miesięcy przed beatyfikacją. Wtedy okazało się, że w ostatnich dniach życia papieżowi pobrano krew do transfuzji. Transfuzji nie było, a krew przelano do czterech małych pojemników i podzielono: dwa dla kard. Stanisława Dziwisza, dwa dla rzymskiego szpitala. Dzięki staraniom proboszcza z Ludom, trafiła tam część krwi, która została umieszczona w specjalnym relikwiarzu. Podczas Mszy arcybiskup Gądecki powiedział: relikwie same z siebie nie mają żadnej mocy. Czego mogą dokonać, mogą dokonać z mocy samego Boga. Jeżeli wprowadzamy do kościoła relikwie, to nie tylko po to, aby je całować, ale żeby też wpatrzyć się w świętość Jana Pawła II i ją naśladować.

Podobne artykuły