Zjazd PSL wybrał Krzysztofa Paszyka

OBORNIKI. W minioną sobotę odbył się w Obornikach powiatowy zjazd PSL. 

Europoseł Andrzej Grzyb mówił o roli PSL w dyskusji na temat reformy emerytalnej. –  PSL nie jest w pełni usatysfakcjonowany kompromisem w sprawie emerytur, jednak gdybyśmy się wycofali z poparciem to zastąpił by nas Ruch Palikota, który tylko na to czekał. 

Starosta Adam Olejnik skarżył się na mizerię finansową powiatu obornickiego. Nawoływał do wspierania finansowego szpitala. Namawiał do działania z wyłączeniem polityki. Prezes SiG Piotr Desperak gratulował ludowcom dokonań i wyników. Roman Białachowski stwierdził, że działając razem z SiG można dokonać wielkich rzeczy. Powołał się też na artykuł w naszej gazecie dotyczący działań polityczno urzędniczych przeciwko radnemu opozycji Damianowi Bukowskiemu. Pochwalił działania prokuratury rejonowej – która może sprawdzić pewne rzeczy w starostwie.  Stwierdził, że najlepsze szkoły rolnicze są likwidowane. 

Komisja rewizyjna pozytywnie zaproponowała skwitowanie ustępującego zarządu a delegaci jednogłośnie udzielili mu absolutorium.  

Warto odnotować ważkie słowa posła Kalemby, który bardzo krytycznie odniósł się do konkurentów politycznych z prawicy. – Pierwsza dyrektywa PiS brzmi chyba tak, by krytykować PSL za wszystko co dzieje się na wsiach i w terenie. Podziękował też Annie Rydzewskiej za wspaniały wynik wyborczy. – Dzięki niej ja jestem posłem z czwartym wynikiem wyborczym w kraju.

Po podliczeniu głosów okazało się, że Krzysztof Paszyk nadal będzie prezesem struktur powiatowych PSL. Do zarządu weszli też z poszczególnych gmin Longina Krzemińska-Zenger, Edmund Mielke, Waldemar Pawlak, Janusz Piechowiak, Bogusław Janus, Franciszek Lijewski, Paweł Wardęga, Kazimierz Zieliński, Grzegorz Tezlaff, Wiesław Wentland, Krystian Łój, Krzysztof Paszyk, Andrzej Ilski, Roman Białachowski, Paweł Rydzewski i Przemysław Kotlarek.

Podobne artykuły