Zawaliła się ściana miejskiego budynku przy rynku w Obornikach

OBORNIKI. Mieszkańców budynku przy ul. Zamkowej w Obornikach zaniepokoił huk, który usłyszeli około godz. 20 w minioną środę. Gdy wyjrzeli przez okno okazało się, że zawaliła się ściana budynku znajdującego się na wprost, w pierzei rynku.

Budynek jest własnością miasta, a zarządzany jest przez PGKiM. Na miejsce zdarzenia przybyli więc pracownicy przedsiębiorstwa, straż miejska oraz straż pożarna. 

Dla nikogo nie było zaskoczeniem, że stary, zaniedbany przez lata budynek się zawalił. Dla bezpieczeństwa zdecydowano, żeby wyburzyć do końca zawaloną ścianę. 

Natrafiono jednak na problem. Budynek jest wpisany do rejestru jako zabytek i podlega nadzorowi konserwatora. Nie można więc dokonać żadnych wyburzeń do czasu uzyskania zgody instytucji odpowiedzialnej za zabytki. Kiedy taka zgoda zostanie udzielona, nie wiadomo. Do tego czasu mieszkający po sąsiedzku lokatorzy mają piękny widok zburzonego, niczym po wojnie, budynku. 

Swoją drogą, czy władzom gminy nie jest wstyd, że dzięki ich działaniom zabytkowe centrum miasta wygląda jak pobojowisko?

Podobne artykuły