Wysokie zwycięstwo piłkarzy Sparty

OBORNIKI. Zwycięstwem zakończył się wyjazd do Komornik, gdzie Sparta Oborniki pokonała EWPA Wielkopolska 4:1. Wynik meczu otworzył już w 3 min. Szyszka wykorzystując błąd bramkarza po rzucie rożnym. Sparta w tym okresie gry kontrolowała sytuacją na boisku grając dużo piłką. W 17 min. meczu Michałowski oddał celny strzał, ale obroniony przez bramkarza z Komornik.

W 18 min. Radziwołek otrzymuje dobre podanie, jednak przegrywa pojedynek sam na sam z bramkarzem. W 20 min. oborniczanie zdobywają drugą bramkę. Akcję zaczyna Bukowski, który zagrywa do Szyszki, ten podaje do Paździerskiego, który pokonuje bramkarza. Od tego momentu Sparta zaczęła grać źle, zbyt dużo indywidualnych zagrań, brak współpracy po między poszczególnymi formacjami, spowodował, że gospodarze coraz śmielej podchodzili pod bramkę Wosickiego. W 36 min. po kolejnym słabym zagraniu w obronie, Panowicz fauluje rywala w polu karnym i sędzia dyktuje rzut karny. Gospodarze wykorzystują swoją szansę i zdobywają kontaktową bramkę. Do przerwy wynik nie ulega zmianie, mimo, że zespół z Komornik miał jeszcze kilka groźnych kontrataków.

Drugie 45 minut Sparta zaczyna pewnie, grając długo piłką. Oborniczanie już w 51 min. podwyższają wynik spotkania. Bukowski dośrodkowuje z lewej strony w pole karne, gdzie dobrze ustawiony Szyszka strzałem głową zdobywa swoją drugą bramkę w tym meczu. Po zdobyciu bramki Sparta nie spoczęła na laurach i dalej groźnie atakowała. W 55 min. ponownie Szyszka mógł pokonać bramkarza gospodarzy, jednak skończyło się tylko na rzucie rożnym. W 65 min. strzałem z daleka bramkarz próbował zaskoczyć Cyranek, a minutę później także Brauza. Bramka padał dopiero jednak w 83 min., po strzale Szyszki, piłka trafiła pod nogi Prybińskiego, który mocnym strzałem z za pola karnego podwyższył na 4:1.

Skład Sparty: Wosicki – Siemiński, Muszyński, Panowicz, Radziwołek (63 min Maciejewski), Brauza, Cyranek, Paździerski (68 min. Lech), Michałowski, Bukowski (72 min. Prybiński), Szyszka (87 min. Lizewicz).

Bramki dla Sparty zdobyli w 3 min 1:0 Szyszka, 20 min. 2:0 Paździerski, 51 min. 3:1 Szyszka, 83 min. 4:1 Prybiński.