Oszuści podają się za urząd skarbowy

POWIAT OBORNICKI. Wielokrotnie na łamach naszego tygodnika pisaliśmy o oszustach, którzy podając się za członków rodzin lub pracowników firm wyłudzali pieniądze lub okradali mieszkańców Ziemi Obornickiej.  

W minionym tygodniu złodzieje, wykorzystując okres rozliczeń i zwrotów podatków, podawali się za urząd skarbowy. – Zadzwonił do mnie mężczyzna podający się za pracownika skarbówki. Najpierw spytałem, skąd ma mój numer. Wykręcił się odpowiedzią, że mają numery wszystkich. Powiedział mi, że mam długi wobec państwa i muszę zapłacić kary za źle wypisane formularze. Pieniądze miałem przesłać na konto bankowe. Prawie mu uwierzyłem. Spalił się dopiero, gdy wspomniał o mojej rzekomej żonie i jej rozliczeniu. Nie mam żony. Nabrałem podejrzeń i gdy zacząłem go wypytywać o szczegóły, rozłączył się – zeznawał Kamil, który prawie padł ofiarą oszusta. 

Służby porządkowe ostrzegają przed  fałszywymi pracownikami urzędu skarbowego. W razie odebrania podejrzanych telefonów policja za naszym pośrednictwem prosi o kontakt telefoniczny lub osobisty z komendą w Obornikach.

Podobne artykuły