Sparta Oborniki – Wełna Rogoźno 3:1

OBORNIKI. To było kolejne ważne spotkanie dla piłkarzy Sparty, którzy nie mogą już tracić punktów chcąc myśleć o awansie. Tym razem rywalem oborniczan był lokalny rywal Wełna Rogoźno. W derbach powiatu wszystko mogło się zdarzyć, jednak oborniczanie pokazali że są tej wiosny zdeterminowani i pokonali Wełnę 3:1.

Już w 1 min. meczu Szyszka mógł otworzyć wynik, jednak zatrzymał go bramkarz Wełny. To co nie udało się w pierwszej, udało się w 8 min., po podaniu Maciejewskiego, Szyszka zdobył bramkę na 1:0. W 15 min. bramkarza Wełny mógł pokonać Bukowski, jednak zabrakło mi trochę szczęścia. W 19 min. Brauza wykorzystał akcję rozpoczętą przez Cyranka i mając asystę dwóch obrońców gości pokonał bramkarza z Rogoźna. Do końca pierwszej połowy ani jedna, ani druga drużyna nie stworzyły sobie żadnych klarownych sytuacji bramkowych. 

Drugie 45 min. ponownie lepiej rozpoczęli oborniczanie. W 46 min. Szyszka zagrał piłkę wzdłuż pola karnego, lecz ani Bukowski, ani Michałowski do niej nie doszedł. W 48 min. meczu Michałowski staje przed szansą zdobycia bramki, jednak kończy się tylko na rzucie rożnym. W 56 min. Michałowski dobrze zagrywa do Szyszki, którego strzał broni bramkarz Wełny. W 67 min. Paździerski wbiega w pole karne, jednak źle przyjmuje piłkę i trafia ona w ręce bramkarza gości. W 72 min. meczu Szyszka podwyższa na 3:0. Akcję zaczyna Brauza, który dogrywa piłkę do Michałowskiego, ten wrzuca na dziesiąty metr do Szyszki, któremu nie pozostaje nic innego jak pokonać bramkarza Wełny. 

W końcówce meczu jeszcze dwukrotnie dogodne sytuacje marnuje Szyszka. A gdy już kibice szykowali się do wyjścia, w doliczonym czasie gry błąd popełnia Krzyżanowski zagrywając piłkę do tyłu, strzał zawodnika Wełny broni Wosicki, jednak przy dobitce znajdując się na linii bramkowej Panowicz uderza ją ręką i sędzia dyktuje rzut karny. Zawodnik z Rogoźna pokonuje Wosickiego, a Sparta dodatkowo traci Panowicza, który w następnym meczu nie zagra z powodu czerwonej kartki. 

Kolejny mecz oborniczanie rozegrają 1 maja w Witkowie. 

Skład Sparty: Wosicki – Siemiński, Muszyński, Panowicz, Maciejewski, Brauza, Cyranek, Lech ((57 min. Paździerski), Michałowski ( 85 min. Prybiński), Bukowski ( 65 min. Krzyżanowski), Szyszka.

Bramki: 8 min. Szyszka 1:0, 19 min.  Brauza 2:0, 72 min. Szyszka 3:0, 90+2 min. Zemlik 3:1. Żółta kartka Siemiński 70 min. Czerwona kartka 92 min. Panowicz. 

Podobne artykuły