Na sesji o drogach

ROGOŹNO. Podczas ostatniej sesji rady miejskiej wiceprzewodniczący Zbigniew Chudzicki zapytał dyrektora dróg powiatowych Bogdana Jerana, czy powiat dysponuje środkami na naprawę dróg Jaracz – Rożnowice i Parkowo – Józefinowo, które znajdują się w beznadziejnym, zagrażającym zdrowiu ich użytkowników stanie technicznym. 

Jeran stwierdził, że przy obecnych środkach finansowych może zagwarantować jedynie utrzymanie przejezdności wymienionych dróg i to nie takiej, jak byśmy sobie tego życzyli. Temat ich przebudowy i modernizacji, który już dziś jest koniecznością, dyrektor po raz kolejny odłożył na nieokreśloną przyszłość.

Drogi, o które pytał Chudzicki, leżą na terenie obwodu wyborczego radnego Adama Nadolnego lecz ten słowem nie wsparł kolegi z rady. Nie pytał też Jerana o drogę z Parkowa w kierunku Obornik, o remont której tak bardzo upominali się ostatnio mieszkańcy Parkowa. Radny absorbował czas koleżanek i kolegów poruszając tematy, które z jego wyborcami, jeżdżącymi z konieczności beznadziejnymi drogami, nie mają zbyt wiele wspólnego. 

Z iście prokuratorską dociekliwością dopytywał chociażby, kto to taki ksiądz Marek i o czym z nim rozmawiał przewodniczący Hinz, o czym debatują działkowcy w Nienawiszczu albo czy radni rolnicy mogą głosować nad podatkiem rolnym. I myli się ten, kto pomyśli, że na środowej sesji ustalano takowy podatek. No ale radny pytał, a przecież może pytać o co chce.

Podobne artykuły