Tylko pół ulicy

KOWANÓWKO. Choć większość ulic wsi Kowanówko zaplanowanych do przebudowy zostało po zmianie władz w gminie wykreślonych, ulica Jaśminowa, wskutek protestów mieszkańców wróciła jakoś do łask. Wróciła, ale niestety nie cała. 

Burmistrz Obornik postanowił, że owszem przebuduje, ale tylko pół ulicy a dokładnie 97 metrów. Drugie pół nie znalazło się w planach tak jakby mieszkańcy tej „gorszej” połowy byli obywatelami drugiej kategorii. 

Ci „lepsi” doczekają się latem lub z początkiem jesieni nowej jezdni, wygodnych chodników, zjazdów z kostki brukowej betonowej oraz kanalizacji deszczowej. Ci drudzy nadal będą brnąć w błocie a przebudowa „lepszej” połowy ulicy Jaśminowej może wpłynąć na pogorszenie stanu ich i tak kiepskiej drogi.

Mieszkańcy Jaśminowej analizują, kto „ważny” mieszka na lepszej części i zastanawiają się, dlaczego zostali tak niesprawiedliwie podzieleni. Przetargu jeszcze nie rozstrzygnięto, więc burmistrz ma wciąż szanse dowieść, że nie dzieli swych podatników na „lepszych” i „gorszych”. Pytanie. czy z tej szansy skorzysta.

Podobne artykuły