Świat z plasteliny

POŁAJEWO. O tym, że w młodych ludziach drzemią liczne talenty nikogo nie trzeba przekonywać. Ilu jednak z nich decyduje się na pokazanie zwłaszcza rówieśnikom swoich pasji, to już zupełnie inna sprawa. 

Szkoły z terenu gminy Połajewo oraz miejscowy GOK podejmują liczne działania, by zainteresowania młodzieży mogły się swobodnie rozwijać. Dokonania uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Maluszyńskiego w Boruszynie zostały zaprezentowane na wystawie promującej gminę Połajewo podczas odbywających się 15 kwietnia Agro-Targów w Czarnkowie. Znalazły się na niej m. in. wykonane ręcznie przepiękne kompozycje kwiatowe z papieru. Wykonały je dzieci z oddziału zamiejscowego szkoły w Krosinie wspólnie ze swoimi rodzicami. Na szczególną uwagę zasługują też prace Bartosza Jabłońskiego z Młynkowa, prezentowane w osobnej gablocie, które aktualnie można podziwiać w Bibliotece Publicznej Gminy Połajewo. 

Bartosz jest uczniem szóstej klasy. Jego pasją jest lepienie figurek, głównie z plasteliny. Na swoim koncie ma 74 prace wykonane z wielką pieczołowitością i pomysłem. Pierwsze figurki chłopiec zaczął lepić w wieku 10 lat. Sam wspomina dynię, którą wykonał z okazji zbliżającego się Halloween. Jego przygoda z plastelinowym światem rozpoczęła się, gdy dostał od babci książkę Elfy i wróżki. Bartosz często lepi figurki postaci z książek, zwłaszcza bohaterów szkolnych lektur. 

Na wystawie w bibliotece można podziwiać maleńkie figurki zwierząt, bohaterów bajek i legend. Miniaturowy świat z plasteliny przypadł do gustu odwiedzającym bibliotekę przedszkolakom. Bartosz cieszy się, że może swoim talentem dzielić się z innymi. Organizatorzy wystawy wraz z nauczycielami liczą, że przykład uzdolnionego ucznia boruszyńskiej podstawówki i jego kolegów zachęci rówieśników do odkrywania i pokazywania swoich pasji.

Podobne artykuły