Sukcesy młodych karateków

OBORNIKI. Najmłodsi zawodnicy obornickiego klubu karate shotokan wystartowali na zawodach w Szamotułach, gdzie w miejskiej hali widowiskowej odbył się  turniej Szamotuły Cup. W zawodach udział wzięło 200 zawodników z 20 klubów Wielkopolski, rozegrano konkurencje w kategoriach wiekowych od  6 do 16 lat. Trzynastu obornickich karateków, trenowanych przez Wojciecha Blocha i Jarosława Kuca, zdobyło 8 medali, co stanowi  świetny wynik biorąc pod uwagę wysoki poziom rywalizacji. 

Zawody rozpoczęły się od konkurencji dla najmłodszych i najkrócej trenujących dzieci – kata i kihonu początkujących. W tych konkurencjach wspaniale spisali się Monika Dmytruszyńska (rocznik 2005) i Jakub Wróblewski (rocznik 2004), którzy zdobyli złote medale, dodatkowo Monika była trzecia w starszej konkurencji wiekowej. 

Kolejne sukcesy to zwycięstwa Mikołaja Michalaka w kata rocznik 2002 oraz Olgi Kaczmarek w kata rocznik 1999. Srebrne medale wywalczyli Jakub Dykcik – kata rocznik 2004 oraz Kamil Nogaj – kata rocznik 2003. W tej samej konkurencji na trzecim stopniu podium stanął Kacper Rodak.

Podobne artykuły