Przyjaciel i jego przyjaciele

OBORNIKI. XI już Koncert charytatywny Stowarzyszenia "Przyjaciel" wypełnił salę widowiskową Obornickiego Ośrodka Kultury niemal po brzegi. W scenerii autorstwa Sylwii Fiołek występowali na scenie znani i lubiani członkowie zespołu „Tacy sami” oraz prawdziwi debiutanci, jak Mikołaj Walkowiak w roli śpiewającego górala. 

Łukasz Ból swym doskonale postawionym tenorem zapewniał, że „całkiem spokojnie wypije trzecią kawę…, Jagoda Borowiak pytała „kto ma tyle wdzięku co ja…” Anna Wólczyńska przypomniała z aktorskim zacięciem, że „babę zesłał Bóg…” a Paulina Olejniczak dociekała „gdzie ten który powie mi…” Koncert przygotował i prowadził opiekujący się od lat artystami Leszek Faron a wspierała go dobry duch „Przyjaciela” Sylwia Fiołek. 

Na scenie pojawiali się coraz to nowi artyści a sala coraz głośniej nagradzała ich oklaskami najwyraźniej rozgrzana wspaniałym koncertem zatytułowanym „Wszyscy chcą kochać”. 

Nie mogło się obyć także bez licytacji obrazów, wyrobów artystycznych i innych gadgetów z przeznaczeniem na wsparcie Stowarzyszenia. Kto nie brał udziału w aukcji, ten mógł dokonać zakupu charytatywnego przy wejściu na salę.

Gwiazdą wieczoru był występ zespołu „Pulsar” działającego głównie na terenie województwa mazowieckiego a prezentującego się w repertuarze Czerwonych Gitar. 

Cały koncert udał się wspaniale i dowiódł, że nie istnieją żadne bariery pomiędzy sprawnymi a sprawnymi inaczej. Talenty tych ostatnich nierzadko stawały się przedmiotem głębokiego podziwu. 

Zarejestrowaliśmy fragmenty koncertu i będzie je można obejrzeć w okienku TV na stronie www.oborniki.com.pl, gdzie serdecznie zapraszamy.

Podobne artykuły