Oborniccy policjanci zatrzymali siedem osób podejrzewanych o kradzież oleju napędowego

OBORNIKI, ROŻNOWO.

W minionym tygodniu policjanci zatrzymali siedem osób podejrzewanych o kradzież oleju napędowego. Jak ustalili prowadzący postępowanie, 31-letni Mirosław, 19-letni Miłosz, 20-letni Jakub, 20-letni Arkadiusz, 20-letni Mikołaj oraz dwóch 16-latków, podejrzewani są o kradzież 1500 litrów paliwa z terenu jednej z firm znajdujących się w powiecie obornickim. Wszyscy podejrzani są ze sobą spokrewnieni.

Całą grupa wpadła w ręce policji dzięki wojnie sąsiedzkiej, jaką wywołała. Na początku kwietnia rożnowicki przedsiębiorca zatrudnił swojego sąsiada w celu wykonania podjazdu do firmy. Przez kilka dni sąsiad kładł kostkę pozbrukową. Gdy skończył, przedsiębiorca odmówił mu zapłaty. 

Chcąc wymusić zapłatę mężczyzna podjechał w nocy, wraz ze swoimi synami i kuzynami, pod firmę. Ściągnął z zaparkowanych tam samochodów prawie 1500 litrów paliwa, które następnie chciał sprzedać, aby zrekompensować straty poniesione przy budowie podjazdu. 

Po wypompowaniu paliwa z pojazdów, w akcie zemsty na sąsiedzie, złodzieje wsypali do pustych baków piasek. Okazało się, że rodzinna grupa przestępcza dopuściła się nie tylko tej jednej kradzieży. Z wyjątkiem 20-letnich Arkadiusza i Mikołaja, pozostali dwukrotnie jeszcze okradali wspomnianą firmę. Paliwo kradli ze zbiornika oraz z pojazdów tam zaparkowanych. Łącznie skradzionych zostało około 3000 litrów oleju napędowego.

Pełnoletnim sprawcom grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast dwaj 16-latkowie odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.  

Podobne artykuły