Nowy parking na osiedlu

OBORNIKI. Mieszkańcy jeszcze budowanego osiedla przy Drodze Leśnej mogą cieszyć się z nowych miejsc parkingowych. Dokończony został fragment parkingu przy wjeździe na osiedle od strony ulicy. 

Teraz lokatorzy niedawno oddanego do użytku bloku nie muszą, tak jak wcześniej, zajmować miejsc parkingowych swoim sąsiadom lub parkować przy lesie, w szczerym polu. 

Nowe osiedle powoli zaczyna nabierać kolorów. Bloki już są wybudowane, niedługo zostanie otwarty sklep spożywczy i ukończona budowa drogi skracającej wyjazd na ul. Obrzycką. Lokalizacja tej ostatniej budzi  niezadowolenie wśród części mieszkańców, którzy woleli widzieć ją po drugiej stronie osiedla. – W ten sposób nie można wyjechać z osiedla bezpośrednio na ul. Obrzycką. Buduje się przejazd przy Drodze Leśnej, będziemy więc musieli wyjechać z osiedla, a dopiero stamtąd skierować się na Obrzycką. Równie dobrze moglibyśmy przejechać kilka dodatkowych metrów i wyjechać na Obrzycką drogą koło Zespołu Szkół – powiedziała nam Ania, nowa lokatorka bloków. 

Nie ma jednak złego, co by na dobre nie wyszło. Droga i tak skróci trasę wyjazdu z bloków na ul. Obrzycką, ale przede wszystkim zmniejszą ruch  rano w pobliżu szkoły, co z pewnością zwiększy bezpieczeństwo dzieci udających się na lekcje.

Podobne artykuły