Zwycięstwo na zakończenie sezonu

OBORNIKI. Udanie zakończyły swoje rozgrywki ligowe piłkarki ręczne Sparty Oborniki. Popularne spartanki pokonały przed własna publicznością Zespół Lisa z Kościerzyny 35:28.  Mecz od początku mógł się podobać. Narzucony styl gry przez nasze zawodniczki przynosił z minuty na minutę prowadzenie aż do wyniku 18:12 na zakończenie pierwszej połowy. Nie inaczej było w drugiej połowie i ostatecznie Sparta wygrała 35:28.

Niestety, nie zdołała wyprzedzić zespołu z Kościerzyny w ligowej tabeli, ostatecznie zajmując czwarte miejsce. Cieszy jednak fakt, że kolejny sezon zespół gra w górnej części tabeli i z powodzeniem wprowadza młode zawodniczki do zespołu seniorskiego. Przykładem jest gra w ostatnich dwóch spotkaniach młodej bramkarki Pauli Galczewskiej, wychowanki pani Katarzyny Przybysz, która broniła całe mecze i zdobyła pierwsze szlify w lidze seniorek.

Z piłką ręczną w wydaniu kobiecym żegnamy się do września. Zespół dziękuje za naszym pośrednictwem wszystkim kibicom i sympatykom za wsparcie i pomoc w minionym sezonie.

Bramki: Celka 11, Gładecka 5, Cieśla 5, Filoda 4, Walkowiak 4, Borkowska 2, Kowalewska 3, Niedzielska 1.