Złoci i diamentowi jubilaci

GMINA OBORNIKI. W tym roku złote i diamentowe gody świętowało aż czternaście par z terenu gminy Oborniki. 50-lecie pożycia małżeńskiego obchodzili państwo Irena i Jan Maciejewscy z Łukowa, a z Obornik: Zdzisława i Edward Grabarczykowie, Eugenia i Franciszek Matuszewscy, Mirosława i Stefan Przybyłowie, Jadwiga i Mieczysław Przybyszewscy, Melania i Władysław Rubeltowie, Wanda i Marek Styzińscy, Maria i Bogdan Sworowscy, Zdzisława i Józef Wojcieszakowie oraz Lubomiła i Janusz Zawiejowie.

60-lecia wspólnego pożycia doczekali się państwo Kazimiera i Tadeusz Dudkowie z Bogdanowa, Janina i Zenon Ławniczakowie z Rożnowa, Teresa i Ignacy Kaźmierczakowie oraz Zofia i Maksymilian Smogurowie z Obornik. 

Podczas uroczystości zorganizowanej z tej okazji 11 kwietnia, w nieco ponurej sali OOK, w imieniu prezydenta RP okolicznościowe medale wręczył burmistrz Obornik oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Krzysztof Tomaszewski pogratulował zgromadzonym parom i przypomniał: pełni zapału i młodzieńczej odwagi wstąpiliście w to nowe życie. Nauczyło was ono wiele. Nauczyło was szanować człowieka, trwałości związku małżeńskiego, zahartowało cierpieniem i pozwoliło wam ugruntować waszą miłość.  

Tomasz Szrama dodał: w miłości, lojalności i szacunku przeżyliście wspólnie pół wieku, stając się wzorem i chlubą naszej gminy.

Jubilatom w Obornickim Ośrodku Kultury towarzyszyły rodziny i przyjaciele, którzy odśpiewali „Sto lat”. 

Była część artystyczna, wiele kwiatów i życzeń dalszych wspólnych lat w zdrowiu i wzajemnym poszanowaniu. Fragmenty uroczystości będzie można obejrzeć w Oborniki TV na stronie www.oborniki.com.pl. 

Podobne artykuły