Podziękowania dla zasłużonych członków orkiestry

ROGOŹNO. Podczas wzruszającego spotkania, jakie odbyło się w sali kawiarnianej RCK, członkowie rogozińskiej orkiestry dętej oraz przedstawiciele władz podziękowali za dotychczasową aktywną działalność na rzecz zespołu osobom, które kształtowały jego wizerunek przez ostatnie kilkadziesiąt lat. 

Mowa tutaj o prezesach Jerzym Filodzie i Bronisławie Jarockim, a także Kazimierzu Glapce. Wymienieni muzycy ze względu na wiek i problemy zdrowotne musieli ograniczyć swoją aktywną pracę w orkiestrze. Nowy zarząd, na czele z prezesem Romanem Tylutkim, uhonorował dwóch pierwszych spośród wymienionych tytułem honorowego prezesa, a trzeciego – honorowego członka orkiestry. 

Podziękowań za wykonywaną pracę nie szczędził Zdzisław Hinz. – Historia nie tworzy się sama, tworzą ją ludzie swoimi konkretnymi dokonaniami. Wy przez lata dbaliście o ten zespół i sprawialiście, że tak znakomicie się rozwijał – mówił przewodniczący rady miejskiej. – Wspaniali ludzie, od 37 lat działacie w orkiestrze, potrafiliście świetnie nią kierować w bardzo różnych okresach – tymi słowami w imieniu RCK dziękował radny Ryszard Dworzański. Miłych słów i podziękowań nie szczędzili też burmistrz Bogusław Janus oraz prezes oddziału PZCHiO w Pile Aleksander Korkowicz, życząc dostojnym muzykom dobrego zdrowia i zapału na kolejne lata. 

Poza życzeniami otrzymali oni liczne bukiety kwiatów i listy gratulacyjne, a także usłyszeli gromkie „Sto lat” wykonane przez pełnych wdzięczności kolegów.

Podobne artykuły