Wicemistrzostwo województwa dla SP2 Oborniki

OBORNIKI. W Koninie odbył się finał województwa wielkopolskiego w piłce ręcznej chłopców. W zawodach brało udział 8 najlepszych zespołów z naszego województwa. Drużyny po losowaniu podzielono na dwie grupy. Szkoła Podstawowa nr 2, która została mistrzem rejonu, trafiła do grupy ze Złotowem, 8 Konin i 6 Śrem, drugą grupę tworzyły 3 Konin, 9 Ostrów, 13 Leszno, 46 Poznań. 

Drużyna SP 2 Oborniki w pierwszym meczu zmierzyła się ze Złotowem i po emocjonującej, chociaż nerwowej grze, wygrała 13:10. W meczu drugim zmierzyła się z renomowaną szkołą nr 8 z Konina. Zawodnicy z obornickiej dwójki zagrali świetne spotkanie, bardzo agresywna obrona skrzydeł przez Borysa Gradzika i Bartka Piechotę oraz skuteczna gra rozgrywających Krzysztofa Bednarza, Dawida Królskiego, Filipa Lisa oraz Daniela Szymasia, pozwoliła na wysokie prowadzenie, zwycięstwo i zajęcie pierwszego miejsca w grupie. 

Mecz finałowy między SP 2 Oborniki i 9 Ostrów rozpoczął się od czterech fantastycznych interwencji "sam na sam" bramkarza Dawida Fabke. Renoma Ostrowa spowodowała jednak nerwowość i błędy w obronie, co poskutkowało przegraną w meczu finałowym i zajęciem drugiego. 

Najlepszym bramkarzem został wybrany zawodnik SP2 Dawid Fabke, a najlepszym zawodnikiem zespołu Krzysztof Bednarz.Cała drużyna spisała się doskonale, tym większy to sukces że ostatni raz w finale wojewódzkim zespół z tej szkoły był 10 lat temu.

Skład Drużyny: Krzysztof Bednarz, Dawid Królski, Filip Lis, Daniel Szymaś, Borys Gradzik, Bartek Piechota, Tomasz Dmytruszyński, Adrian Miszczak, Jakub Ziemski, Jędzej Niedzielski, Adam Fraska oraz dwaj doskonali bramkarze: Dawid i Rafał Fabke. Trener: Alina Dyżlą.

Podobne artykuły