Skandale z Kalinową

OBORNIKI. Budowa ulicy Kalinowej najwyraźniej przerosła obecne władze Obornik. Były protesty o wjazdy na posesje. Były protesty o chodniki. Były protesty o brak oświetlenia, a teraz są protesty o bezpieczeństwo. Brak działania detektora spowalniającego ruch na ulicy Kalinowej oraz brak sygnalizacji świetlnej mógł stać się powodem już licznych wypadków ze skutkiem zranień. Radny Bogdan Bukowski po raz kolejny zaapelował do burmistrza Szramy o  uruchomienie detektora, za który gmina zapłaciła 60 tys. złotych oraz świateł. I proszę to zrobić chociażby w obawie o życie i zdrowie ludzkie. Szybko się okazało, że jeden z sygnalizatorów został jeszcze zimą uszkodzony w wypadku i do dziś nikt się nie pofatygował, aby go naprawić.

Radny Witold Żółć stwierdził: słup jest, ale sobie leży. Jak dzisiaj jechałem, to widziałem, że leży już drugi. Damian Bukowski dodał: na skrzyżowaniu Kalinowej z Wybudowaniem jest bardzo niebezpiecznie. Podobnego zdania są nasi respondenci. „Wybudowaniec” napisał: w ubiegłą niedzielę został skasowany drugi sygnalizator. Czy musi dojść do tragedii na tym skrzyżowaniu? Moim zdaniem powinny powstać znaki STOP na ul. Wybudowanie, ponieważ droga Kalinowa krzyżuje się pod kątem i widoczność jest kiepska.

Kierownik Mączyński, odpowiedzialny w gminie za drogi, przyznał: teraz drugi sygnalizator uszkodzono, ale sprawcy nie ustalono. Potem wyjaśnił: sygnalizatory nie działały, bo ENEA nie włączyła nam zasilania. Anna Rydzewska nie kryła swego zaskoczenia i oburzenia: jak doszło do tego, że odebraliście nie wykonaną do końca ulicę? Kierownik Mączyński obiecał: w tym tygodniu spotkam się z wykonawcą. 

Jak się okazało, trzeba było burzliwej krytyki ze strony opozycji wobec rządzących, aby kierownik odpowiedzialny za stan dróg zabrał się wreszcie do roboty. Skoro udało się go już pobudzić, to zacytujemy jeszcze jeden list nadesłany do redakcji. Tym razem pewien „Mieszkaniec” napisał między innymi: na całej długości 3.5 km ul. Kalinowej nie ma ani jednego kosza na śmieci! Skandal!

Podobne artykuły