Remis Sparty, zwycięstwo Wełny

POWIAT OBORNICKI. Nie udał się w pełni wyjazd do Kórnika piłkarzom Sparty Oborniki, którzy w bardzo ważnym meczu do układu tabeli zremisowali tylko z Kotwicą 0:0. Sobotnie spotkanie nie było wielkim widowiskiem, a z remisu bardziej zadowoleni są na pewno gospodarze, bowiem to oni mają nada cztery punkty przewagi nad Spartą.

Mecz rozpoczął się bardzo spokojnie, jednak to Sparta w 4 min. mogła objąć prowadzenie, gdyby Michałowski po podaniu Lecha strzelił celniej. W 15 min. Brauza dokładnie zagrał do Bukowskiego, jednak jego dośrodkowanie wybili na rzut rożny obrońcy Kotwicy. W 20 min. przed szansą pokonania bramkarza stanął Bejma, który nie wykorzystał jednak dobrego podania do Brauzy. W 32 min. bramkę mógł zdobyć Lizewicz, który uderzył w samo okienko bramki Kotwicy. Piłkę jednak końcem palców na róg wybił bramkarz z Kórnika. Tuż przed przerwą okazję bramkową zmarnowali gospodarze.

Drugie 45 minut lepiej rozpoczęła Kotwica. Oborniczanie zaatakowali dopiero w 59 min. jednak strzał Lecha po podaniu Michałowskiego był zbyt słaby. Kotwica mogła zdobyć bramkę w 67 min. po kolejnym groźnym rzucie wolny, na szczęście nie udało się pokonać Wosickiego. W 85 min. sędzia podyktował rzut wolny po tym jak jego zdaniem bramkarz Sparty wyprowadzając piłkę w pole wyszedł z pola bramkowego. Wosicki na szczęście najpierw obronił strzał wybijając piłkę wprost przed siebie, a następnie rzucając się pod nogi napastnika Kotwicy zablokował dobitkę. Ostatnie pięć minut meczu to bardzo chaotyczna gra Sparty, która nie potrafiła znaleźć sposobu na rosłych obrońców Kotwicy.

Mecz zakończył się zatem remisem i bardzo oddalił oborniczan od pierwszego miejsca w tabeli.

Skład Sparty: Wosicki – Siemiński, Muszyński (29 min Maciejewski), Panowicz, Radziwołek, Brauza, Bejma, Lizewicz (60 min Paździerski), Lech, Michałowski (61 min Każmierczak), Bukowski.

Wełna Rogoźna zwyciężyła na wyjeździe w Komornikach z tamtejszą Wielkopolską 3:2 i zajmuje siódme miejsce w tabeli.