Silne obornickie karate

OBORNIKI. Z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy Obornickiego Klubu Karate Shotokan na opisywanej już przez mas najważniejszej i największej imprezie karate w Polsce – mistrzostwach Polski seniorów w karate WKF (karate wszechstylowe). 160 zawodników z 39 klubów rywalizowało w konkurencjach indywidualnych i drużynowych. 

Czterech zawodników, którzy reprezentowali obornicki klub wywalczyło trzy medale w najbardziej prestiżowych i zaawansowanych technicznie konkurencjach. Olga Chmielewska, która broniła tytułu mistrzowskiego, tym razem zdobyła brązowy medal w swojej koronnej konkurencji kata indywidualnego, przegrywając jedynie ze swoja koleżanką z kadry narodowej Katarzyną Dubel z Opola. Paweł Nochowicz w bardzo silnie obsadzonej rywalizacji kata seniorów zajął również trzecie miejsce, pokonując w walce o brązowy medal broniącego tytułu mistrza Polski Łukasza Wolnego z Wrocławia. Największy sukces odniosła jednak drużyna kata seniorów, w której wystąpił najbardziej utytułowany karateka z Obornik, wracający do rywalizacji sportowej po ciężkiej kontuzji Wojciech Bloch. Prowadzona przez niego drużyna w składzie Wojciech Bloch, Paweł Nochowicz, Bartosz Protasewicz nie dała szans swoim rywalom pokonując w drodze po tytuł mistrzowski ekipy z Bydgoszczy, Wrocławia i Prudnika. Jest to duży sukces, ponieważ w tym składzie zawodnicy startowali po raz pierwszy i od razu okazali się najlepsi w Polsce.

Olga Chmielewska i Paweł Nochowicz już otrzymali powołania na zgrupowanie kadry polski przed indywidualnymi mistrzostwami Europy WKF, które odbędą się w maju na Wyspach Kanaryjskich. Natomiast obornicka drużyna będzie przygotowywać się docelowo do mistrzostw świata w Rio de Janeiro (październik) i mistrzostw Europy w Serbii (listopad). Praca trenerska w obornickim klubie karate shotokan została doceniona. Minister Sportu przyznała Wojciechowi Blochowi nagrodę indywidualną pierwszego stopnia za osiągnięcia w pracy trenerskiej za rok 2011. Została ona uroczyście wręczona przez prezesa Polskiego Związku Karate Wacława Antoniaka przed rozpoczęciem zawodów w Obornikach. Nagrodę za wyniki sportowe otrzymała Olga Chmielewska.

Podobne artykuły