Prorocze słowa Szmani

PARKOWO. Drogowcy z powiatu dokonali ostatnio rzeczy niemal niemożliwej, po raz kolejny łatając pełną śladów po wcześniejszych naprawach, garbów, popękaną i bardzo wąską drogę powiatową z centrum Parkowa do Józefinowa. 

Sprawa budowy nowej drogi w tym miejscu głośna jest od kilku lat. Planowana przez starostwo inwestycja miała być poprzedzona budową przez gminę kanalizacji do Józefinowa. Burmistrz Janus znalazł na ten bardzo potrzebny cel milion złotych i umieścił go w budżecie, ale rada miejska minionej kadencji, wolała przeznaczyć pieniądze na budowę ścieżki pieszo-rowerowej w Rogoźnie, kanalizację Józefinowa wrzucając do worka bez dna zwanego wieloletnim planem inwestycyjnym. 

Wywołało to zdecydowane protesty mieszkańców na czele z ówczesnym sołtysem Józefem Szmanią. Przypominamy o tym akurat teraz, bo skończyła się zima i rozgoryczeni mieszkańcy po raz kolejny oglądają syzyfowe prace uwijających się służb drogowych, gdy jednocześnie spełniają się wypowiedziane ponad dwa lata temu słowa sołtysa Szmani, że swoich następców nie są w stanie do niczego zobowiązać żadnymi planami. I miał rację. W sprawie zmieniło się tylko jedno. Radny z Parkowa Adam Nadolny woli nie tykać tematu kanalizacji w Józefinowie.

Podobne artykuły