Pływali w płetwach

OBORNIKI. Pływalnia gościła zawodników szybkiej i niezwykle widowiskowej dyscypliny pływania w płetwach na rozpoczynających tegoroczny sezon zawodach I rundy pucharu Polski i międzynarodowych xawodach o puchar burmistrza Obornik. Tym razem w zawodach wzięło udział niemal 160 zawodników z 13 klubów z całego kraju.  Obserwatorzy i goście mogli dopingować pływaków wszystkich kategoriiwiekowych, od najmłodszych dzieci z kategorii E po seniorów z kategorii A.

W ciągu dwóch dni zawodów rozegrano 5 konkurencji indywidualnych:  25 i 50 metrów pod wodą), 50 i 400 metrów po powierzchni – te konkurencje rozgrywane były w monopłetwie,  oraz wyścig  na 100 w płetwach stereo, tzw. bi-finsach. Rozegrano również niezwykle emocjonujące konkurencje sztafetowe:  sztafety 4×50 BF (męskie i żeńskie w dwóch kategoriach wiekowych – młodzieżowa i open).  Zawody zamknął sztafetowy wyścig o puchar burmistrza – 6 x 50 m PP. W tej konkurencji  zwyciężyła drużyna Laguny Toruń.

W czasie zawodów, które jak na początek sezonu stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, padło sporo rekordów życiowych i 3 oficjalne rekordy Polski. 2 z nich ustanowiła na dystansach 50 pod wodą oraz 50 m po powierzchni  w kategorii B Agata Struck z klubu Delfin Jastarnia , a trzeci w konkurencji 100 bi-fins w kategorii C chłopców ustanowił  Jakub Rumsztyk z Klubu Delfin Inowrocław.

Klubowe zmagania  pływaków w płetwach zakończyły się zwycięstwem zawodników z klubu KS Nautilusa Jastrzębie, tuż za nim uplasowały się UKS Delfinek Chodzież i Laguna  24 Toruń. Klub organizatorów WKS Poznań zajął 5 miejsce w klasyfikacji generalnej. Zarówno rywalizacja, jak i atmosfera w czasie zawodów były  równie doskonałe jak pogoda w miniony weekend.  A to wszystko nie tylko dzięki rywalizacji fair play pływaków, ale również  staraniom organizatorów oraz pracowników pływalni w Obornikach.

Podobne artykuły