Memoriał Walkowiaka

ROGOŹNO. W niedzielę na orliku odbył się drugi memoriał naszego kolegi po piórze Krzysztofa Walkowiaka. Kilkanaście zespołów reprezentujących wsie z gminy Rogoźno zagrały, by uczcić jego pamięć. Przewodniczący rady miejskiej Zdzisław Hinz wspominał zmarłego słowami: był entuzjastą i niepoprawnym romantykiem w wyznaczaniu sobie celów i ich realizacji. Komentatorem był niezawodny pisarz i entuzjasta piłki nożnej Łukasz Zaranek. 

Po wielogodzinnych rozgrywkach wyłoniono zwycięzce turnieju. Został nim czarny koń zawodów, drużyna z Owieczek. W swoim ostatnim meczu wygrała przewaga jednego gola ze Studzieńcem, który była faworytem publiczności. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Parkowa a czwartym mogą pochwalić się piłkarze z Rudy. 

Publiczność nie zawiodła, w czym na pewno pomogła wspaniałą pogoda, która utrzymała się przez cały weekend. Podczas emocjonujących momentów kibice jednej drużyny przekrzykiwali się ze zwolennikami rywali na temat decyzji sędziów. Czasami zgiełk był tak duży, że sędzia musiał dać w formie żartu czerwoną kartkę publiczności. Jednym z z sędziów turnieju był zastępca burmistrza Rogoźna Krzysztof Ostrowski. Z jego rąk zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary.

Podobne artykuły