W obronie TV Trwam ojca Rydzyka

OBORNIKI. Na początku ostatniej sesji rady powiatu Paweł Bździak zaproponował, aby z inicjatywy grupy radnych opozycyjnego klubu PSL i SiG rozszerzyć program sesji o wspólne oświadczenie w sprawie przyznania miejsca na multipleksie telewizji cyfrowej dla telewizji Trwam. Bździaka poparło jedynie sześciu radnych, lecz przy sprzeciwie ośmiu radnych z PO i SLD propozycję odrzucono. Radni Maciej Gracz i Henryk Szrama wstrzymali się od głosowania. Brak poparcia dla telewizji Trwam radny Henryk Łukaszewski nazwał zamachem na wolność słowa i nierównym traktowaniem. 

W inny sposób chciało to przeprowadzić paru radnych z rady miejskiej Obornik. Nim złożyli propozycje przeprowadzili cichy sondaż szukając wsparcia, zanim się propozycja pojawi oficjalnie. Rada zdominowana przez radnych spod znaku PO i SLD zapewne byłaby przeciw a cała sprawa mogła zostawić brzydką rysę na ich koalicji z radnymi PiS.

W tej sytuacji znany redemptorysta ojciec Tadeusz Rydzyk będzie sobie musiał poradzić bez wsparcia rady powiatu i rady miejskiej Obornik, gdyż do radnych PO i SLD nie przemówiły argumenty za wolnością słowa w naszej Ojczyźnie.

Podobne artykuły