Trzy brawurowe ucieczki kierowców przed policją na powitanie wiosny

POWIAT OBORNICKI. Trzy pościgi policyjne oraz kilkunastu pijanych kierowców, rowerzystów i motocyklistów. W ten sposób kierujący z Ziemi Obornickiej wraz z policją przywitali wiosenną pogodę.

Pierwszy pościg miał miejsce w Obornikach w sobotę 10 marca.  O godzinie 17.25 w Obornikach policjanci zatrzymywali do kontroli motocyklistę kierującego pojazdem marki Honda. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali go. Okazało się, że 22-letni mieszkaniec Obornik jechał niezarejestrowanym i nieubezpieczonym motocyklem. Policjanci za ucieczkę zatrzymali kierowcy prawo jazdy a motocykl został odholowany na parking przy komendzie. Teraz sprawa tego nieodpowiedzialnego kierowcy zostanie skierowana do sądu, gdzie grozi mu do trzech lat zakazu prowadzenia pojazdów oraz 5000 zł grzywny. Ponadto motocyklista ten poniesie koszty związane z holowaniem oraz Funduszem Gwarancyjnym za brak ubezpieczenia OC. 

Następny uciekinier został złapany w minioną sobotę. Mieszkaniec Ocieszyna kierując Oplem Astra nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać ulicami Obornik. Trasa uciekiniera wiodła przez ul. Wybudowanie, gdzie na skrzyżowaniu z ul. Kalinowska wymusił pierwszeństwo na mieszkańce Lipnicy, kierującej również Oplem Corsą. Kobieta uderzyła swym samochodem w bok ściganego samochodu. Jakie było jej zdziwienie, gdy zobaczyła policję, która w kilka sekund po zderzeniu zatrzymała się na miejscu wypadku. 

Trzeci uciekinier próbował zniknąć policji na ul. Kowanowskiej, jednak zdołał dojechać do Polnej gdzie radiowóz policyjny przeciął jemu drogę. Młody oborniczanin uciekał quadem i nie posiadał prawo jazdy. 

Wśród pijanych w tym miesiącu rekordzistą okazał się kierowca z Ryczywołu, złapany przez policję w swojej rodzinnej wsi. Kierując Alfa Romeą miał 2,6 promila alkoholu.

Podobne artykuły