Połajewski działacz nagrodzony

GMINA POŁAJEWO. W piątek 9 marca w hali sportowej w Lubaszu odbyło się X Podsumowanie Roku Sportowego 2011. Na to wydarzenie przybyli najlepsi sportowcy, trenerzy, opiekunowie, działacze oraz sponsorzy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

Jednym z organizatorów gali były Powiatowe Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych i obok osiągnięć w tzw. sporcie szkolnym, gdzie nagrodzono  m.in. medalistów szczebla wojewódzkiego ze szkół średnich, to właśnie osoby skupione wokół LZS-ów święciły tego dnia triumfy. Nagrodzono Sportowców LZS oraz osoby, które aktywnie włączają się w popularyzację sportu w ramach ruchu amatorskiego. 

W ośmioosobowym gronie nagrodzonych działaczy Ludowych Zespołów Sportowych znalazł się Roman Klewenhagen sołtys wsi Boruszyn w gminie Połajewo. Wyróżnienie otrzymał za popularyzację i upowszechnianie kultury fizycznej wśród mieszkańców powiatu. Na swój sukces pracował latami, wytrwale promując różne formy aktywności społecznej we wsi, której jest gospodarzem. Klewenhagen jest organizatorem corocznego turnieju wsi w Boruszynie. I choć z roku na rok coraz ciężej namówić reprezentacje sąsiednich miejscowości do udziału w sportowych zmaganiach amatorów, impreza cieszy się dużą popularnością i gromadzi prawdziwe tłumy mieszkańców nie tylko gminy Połajewo. 

W Boruszynie również odbywa się część rywalizacji wsi gminy Połajewo startujących w zimowej spartakiadzie sportowej. Sołtys Boruszyna zalicza się do grona osób, które same z wielkim zapałem i pasją uprawiają sport. Nie tak dawno to jego można było zobaczyć w drużynie samorządowców reprezentujących Połajewo w organizowanych rok rocznie w Połajewie samorządowych mistrzostwach powiatu w halowej piłce nożnej. 

Podobne artykuły