Otwarcie sezonu wędkarskiego

OBORNIKI. Zima powoli odchodzi, na dworze jest coraz cieplej, widać już pierwsze oznaki wiosny, pora więc najwyższa rozpocząć tegoroczny sezon wędkarski. Zarząd Koła PZW nr 32 w Obornikach postanowił, aby 1 kwietnia na rzece Warcie w Obornikach zorganizować pierwsze tegoroczne zawody. Zapisy chętnych przyjmowane będą 26 i 30 marca w godzinach od 18 do 20 w sekretariacie Koła. Zbiórkę uczestników wyznaczono o godz. 7 w tzw.  stanicy wędkarskiej Wartą w Obornikach.

12 lutego na jeziorze Maciejak odbyły się zawody podlodowe. Wzięło w nich udział 20 wędkarzy. Warunki połowu ryb były dobre, lód był dostatecznie gruby, temperatura – 23 stopnie. Zwyciężył Mariusz Wojtowicz (5.196 g), dalsze miejsca zajęli Tomasz Styszyńśki, Robert Nogalski, Marcin Cichorek i Jacek Kołodziej. 

31 marca ramach Tygodnia Czystości Wód wędkarze będą oczyszczać brzegi akwenów z nagromadzonych śmieci i zanieczyszczeń. Zbiórka uczestników o godz. 15 na parkingu na wyrobiskach pożwirowych. 

14 kwietnia odbędzie się czyn społeczny w stanicy wędkarskiej nad Wartą w Obornikach. 21 kwietnia oborniccy wędkarze wyjadą do Łeby na połów dorszy. Zapisy przyjmowane będą 26 i 30 marca w godzinach od 18 do 20 w sekretariacie Koła. Obowiązuje wpłata kaucji w kwocie 50 złotych.

Podobne artykuły