Mistrzostwa Polski w obornickiej hali

OBORNIKI. W minioną sobotę halę sportowa przy ul. Obrzyckiej pokryły maty. Wszytko za sprawą mistrzostw Polski karate WKF seniorów. Prawie setka uczestników, pełen trybuny i ogień sportowej rywalizacji zdominowały te zawody. 

Przez kilka godzin, podczas których trwał turniej, przez halę przewinęły się setki oborniczan. Część kibicowała członkom swoich rodzin, reszta przyszła by wykorzystać spotkanie dla celów rozrywkowych. Całe rodziny podziwiały ubranych na biało walczących karateków. 

Oborniczanie spisali się w turnieju na medal. Pierwsze miejsce w kata drużynowym mężczyzn zajęli między innymi Wojtek Bloch i Paweł Nochowicz. W tej samej konkurencji poszło gorzej obornickim medalistom z IV mistrzostw karate FSKA Pawłowi Przewoźnemu, Pawłowi Baranowi, Krzysztofowi Waśko i Robertowi Malinowskiemu. Wraz z Krystianem Chudzińskim zajęli oni dopiero 22 miejsce. – Zjadł ich stres. Występ przed rodziną i duża ilością znajomych i przyjaciół zadziałał negatywnie. Tym razem musimy pogodzić się z porażka, ale pokazali już na co ich stać i pokażą to również w przyszłości – tłumaczył trener Obornickiego Klubu Karate Tomasz Wosicki.

Podobne artykuły