Albinos w Obornikach

OBORNIKI. W okolicach ul. Czarnkowskiej, w pobliżu pływalni, w późnych godzinach wieczornych lub wcześnie rano można ujrzeć sarnę albinosa. Informacja o tym niezwykłym zwierzu rozniosła się pędem błyskawicy po Bielawach. Główną informatorką była właścicielka salonu fryzjerskiego, która widziała zwierzę wielokrotnie, gdy w poszukiwaniu jedzenia podchodziło pod jej zakład. 

Wiele osób nie wierzyło w historię o rzadkim okazie, póki sami go nie zobaczyli. W minionym tygodniu kilkanaście osób ujrzało w pobliżu pływalni niezwykłe zwierzę. Albinizm jest chorobą , która charakteryzuje się brakiem pigmentu w skórze. Objawem schorzenia jest bardzo jasna skóra i czerwone oczy. U ludzi choroba ta jest bardzo rzadka, wśród zwierząt jeszcze rzadsza. 

Wszyscy, którzy chcą zobaczyć zwierzę muszą udać się po zmroku do lasu w pobliże pływalni i uzbroić się w cierpliwość. Sarny albinosy dla myśliwych są jak złote rybki. Nie mogą przepuścić upolowania takiego okazu w celu powiększenia swej kolekcji, więc zainteresowani obejrzeniem niespotykanego okazu muszą się pospieszyć.

Podobne artykuły