Włodzimierz Letr mistrzem Polski

OBORNIKI, POZNAŃ. W czwartek zakończyły się w Arenie mistrzostwa Polski w boksie seniorów. Złoty medal wywalczył w kategorii 91 kg oborniczanin, 25-letni Włodzimierz Letr. Walczył też inny oborniczanin Michał Chudecki, lecz kontuzja ręki przesądziła o przegranej i musiał się zadowolić srebrem. 

Włodzimierz Letr przybył do Obornik w roku 2003, wraz z matką i bratem, z Kazachstanu.  Trafił tu w ramach repatriacji rodzin wywiezionych w odległe stepy dawnego Związku Sowieckiego. W domu pozostał starszy brat, zdobywający tam kolejne tytuły, jako utalentowany bokser. Podobne talenty przejawiał od najmłodszych lat Włodzimierz. 

Młodzieńcem zainteresowały się ówczesne władze Obornik. Za zgodą Anny Rydzewskiej Bogdan Bukowski zorganizował w sali sportowej przy szkole nr 2 w Obornikach pierwszą w mieście szkółkę bokserską. Po wielu staraniach udało mu się zatrudnić doskonałego trenera Michała Nowaka z PKB Poznań. Po jego okiem Włodzimierz Letr zdobywał kolejne stopnie wtajemniczenia. Po paru latach przeniósł się trenować do Poznania, a Bogdan Bukowski nie przestawał śledzić jego kolejnych sukcesów. 

Ostatnie zwycięstwo w wadze ciężkiej dowiodło jego doskonałej formy i imponującej techniki. Jest nie tylko aktualnym Mistrzem Polski ale i Międzynarodowym Mistrzem Bundesligi. 

Po turnieju w poznańskiej Arenie dekorował go m.in. Krzysztof "Diablo" Włodarczyk oraz Marco Huck – aktualny zawodowy mistrz świata organizacji WBO. Gdyby ówczesne władze Obornik nie zauważyły w porę jego wrodzonego talentu, nie było by dziś tak znaczącego powodu do dumy.

Podobne artykuły