Rośnie liczba mieszkańców w Obornikach

OBORNIKI. Igor, Kacper, Filip, Amelia, Zuzanna, Igor – to najpopularniejsze imiona, które nadają rodzice swoim pociechom w Obornikach. 

W ubiegłym roku pisaliśmy o danych przedstawionych przez urząd statystyczny, dotyczących przyrostu naturalnego w gminie. Okazało się, że Oborniki znalazły się w czołówce krajowej. Jak podano w marcu, w 2011 roku urodziło się 406 dzieci – jest to o 70 mniej niż w roku 2010. Dobra wiadomość natomiast dotyczy zdrowia emerytów. W Obornikach było o 30 mniej zgonów, niż rok wcześniej. 

W ubiegłym roku liczba mieszkańców wzrosła o 1350 osób. Było o 27 zameldowań więcej, niż w roku 2010. Więcej mieszkańców oznacza jednak, że koszty wynajmu mieszkania często sięgają cen z Poznania. 

Przybywa mieszkańców, gdyż budowane są przez deweloperów nowe bloki, do których  wprowadzają się przybysze spoza gminy. Część z nich osiedla się w Obornikach z powodu pracy, część dla niższych cen metra kwadratowego niż w Poznaniu. Są też tacy, którzy emigrują na Ziemię Obornicką z powodu pięknych buzi tutejszych dziewcząt i w zaciszu swoich nowych mieszkań dbają o to, aby Oborniki za rok znalazły się znowu w czołówce rankingu przyrostu naturalnego w Polsce.

Podobne artykuły